Valentīna krucifikss pēc atjaunošanas

Krusta skola vispirms ir krusts. Tikai pāc tam tā ir viss pārējais. Maijā (18.05.07) pabiedzu Krimuldas jeb Valentīna krucifiksa restaurāciju. Cerēju, ka beigšu Lielajā Piektdienā, taču sanāca citā. Valentīns bija viens no krustaskolniekiem. Sūrs džeks. Notetovēts līdz ausīm. Nopietni arī pasēdējis. Par ko, tā arī nezinu. Vēl Krimuldā Līga pamanīja, ka viņš ar nazīti griež koka krustiņus. Mazus un pavisam maziņus. 40 dienas pirms tā gada Lieldienām viņš saņēma kaujas uzdevumu - izveidot no ozola dēļiem Kristus tēlu cilvēka augumā.

Valentīns to paveica no sirds. Šīs 40 dienas viņš dzīvoja citā pasaulē. Viņš nebija zeks, nebija bomžš vai alkāns. Viņš bija galdnieks. Līdzīgi Jāzepam vai tā palīgam, audžudēlam Jēzum. Valentīns darināja vissvarīgāko, visglābjošāko tēlu pasaulē. Un paglābās pats. Kaut tikai uz šīm 40.

Valentīna Kristus kļuva par visu krustaskolnieku cīņas ceļojošo balvu. Kad pienāca laiks pamest Kubeseles oāzi pie senās Kaupo baznīcas Krimuldā, Krusts izcēlās no zemes un devās mums līdzi. Visur. Gan sākumā uz Kosu Skujenes pusē, gan uz Uplejām, vēl dziļāk mežā, kur dzīvojam joprojām.

Noveco cilvēki un noveco krucifiksi. Lai kā šodien pūlas jaunināt un smucināt cilvēku miesas, ar krucifiksiem to izdarīt ir daudz vienkāršāk. Atjaunot cilvēku nozīmē radīt ilūziju, kamēr atjaunots krucifikss ir jauna īstenība, kas var sākt savu dzīvi atkal no vispilnīgākā cipara - nulles.

Bildē redzamais fragments ir atjaunotais Valentīna Kristus. Tomēr nu jau arī mazliet mans, jo darbs pie tā restaurācijas prasīja gandrīz mēnesi laika. Tas tika izjaukts pilnīgi un salikts no jauna, laika bojātās daļas nomainot ar jaunām. Līdzīgi, kā to darīja un joprojām dara krustaskolnieki - ik dienas savas vecā cilvēka detaļas nomaina ar jaunām. Pēc apustuļa: kas ir Kristū, tas ir jauns radījums. Ne tikai gars. Ne tikai sirds. Arī acis, ausis, mute. Noteikti arī rokas un kājas. Pat, ja kādam tās gadījies zaudēt. Lābāk uz vienas ielēkt debesīs, nekā uz abām iestreipuļot ellē. Pirms dažiem gadiem Valentīns nosaldēja pēdas.

Kungs, remontē mani!

 

Valentīns un viņa glābšanās nodarījumu 
'podģeļņiks' Krusta Skolā 1995.gadāPestītāja remonts Upleju pagraba pirtiņā


Krustaskolnieki Krimuldas Krusta skolā, no kuriem vairāki jau ir Tai PusēSadaļu papildināšu pamazām - ar stāstiem un bildēm.

Kaspars


krusta skola
email:
mūzikamūzikax-parlaments